galeria  
Konferencja prasowa przed Parlamentem Europejskim zakończyła wyprawę "Stop CO2 - Rusz się !" (...)
Dobrowolski Go Home !
galeria  
Dzisiaj przypuściłem szturm na Parlament Europejski. (...)
Bruksela
galeria  
Naturalnie wylądowaliśmy w eco-hostelu dla młodzieży, jak przystało na nasze roczniki i moje zboczenie, w kamienicy, (...)
Bruksela
galeria  
Czym bliżej Brukseli drogi nieco lepsze, a i ścieżki dla cyklistów się pojawiły. (...)
Leuven
galeria  
Belgia przywitała nas górzyście, słonecznie i po francusku - tyle dobrego. (...)
Maastricht
galeria  
Bonn żegnało nas zapachem kwitnących lip, płacząc rzęsiście. (...)
Heimbach
galeria  
Dotarliśmy do Bonn 5 razy moknąc i 5 razy schnąc. Cudo trasa wzdłuż Sieg, czasami z (...)
Bonn
galeria  
Dzisiaj krwawa stówa, zakończona na polu przy rzece Sieg (zwycięstwo). (...)
Betzdorf
galeria  
Dla Lahn stworzone są duże poldery zalewowe, na których nie wolno rzecz jasna się budować, nie (...)
Biedenkopf
galeria  
Dzisiaj zygzakiem ścieżkami przemierzaliśmy thuryngenskie i hessenskie lasy, pagórki i rzek (...)
Alsfeld
galeria  
Komuna siloach przygarnęła mokrych, jak kury rowerzystów z Polski, ale od początku ... (...)
Eisenach
galeria  
Podczas jednego oberwania chmury schowaliśmy się w stodole. Za chwilę dojechał inny rowerzysta Hartmud. Tego samego (...)
Magdala
galeria  
Po porannej kawie ruszyliśmy pod wiatr. Mordęga. Naliczyłem 300 turbin. Przez Dobeln, Geithain dotarliśmy do Zeitz (...)
Zeitz
galeria  
Poranek bardzo wietrzny, dla rowerzystów niezbyt, ale dla turbin wiatr idealny ! - naliczyłem ich ok. (...)
Meissen
galeria  
122 km z prawie Lwówka Śląskiego pagórkami, w 35 st. C, w deszczu, do Bautzen. (...)
Bautzen
galeria  
Chrząszcze majowe fruwają nad namiotem. Dojechałem, a dokładnie dojechaliśmy z Januszem 10 km przed Lwówkiem Śląskim (...)
Lwówek Ślaski 2001-06-15
galeria  
Mam nadzieję, że do 1 lipca, kiedy rusza Prezydencja, dojadę do Brukseli. Właśnie od 1 lipca, (...)
Na starcie - dziękuję!
galeria  
Zapraszam na ławeczkę FORTUM, na konferencję prasową rozpoczynającą wyprawę pt. "Stop CO2 Rusz się", 15 czerwca, (...)
Start
galeria  
Wyruszam na kolejną ekologiczną wyprawę. 15 czerwca wsiadam na rower we Wrocławiu i zeskakuję z niego (...)
Stop CO2 – Rusz się
min

Fundacja PlasticsEurope Polska

Czy wiesz, że tworzywa sztuczne chronią klimat?

PlasticsEurope Polska popiera akcję „Stop CO2 – rusz się” jako niekonwencjonalny sposób zwrócenia uwagi na współczesne wyzwania związane z ochroną klimatu, zaspokojeniem potrzeb energetycznych i racjonalnym gospodarowaniem energią. Kluczową rolę w rozwiązywaniu tych problemów odgrywają innowacyjne technologie i nowoczesne materiały, takie jak tworzywa sztuczne.

01 maja 2011

Czy wiesz, że tworzywa sztuczne chronią klimat?

PlasticsEurope Polska popiera akcję „Stop CO2 – rusz się” jako niekonwencjonalny sposób zwrócenia uwagi na współczesne wyzwania związane z ochroną klimatu, zaspokojeniem potrzeb energetycznych i racjonalnym gospodarowaniem energią. Kluczową rolę w rozwiązywaniu tych problemów odgrywają innowacyjne technologie i nowoczesne materiały, takie jak tworzywa sztuczne. Jednakże wiedza na ten temat nie jest powszechna, choć w XXI wieku trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie zaawansowanych technologicznie społeczeństw bez tworzyw sztucznych. Niewiele jest gałęzi gospodarki, w których materiały te nie byłyby powszechnie wykorzystywane. Zaoszczędzone energia i ciepło - dzięki właściwej izolacji budynku; lżejsze samochody i samoloty - zużywające mniej paliwa; czy wreszcie lżejsze opakowania – dzięki którym ten sam towar przewieziony zostanie tylko przez 1 a nie 2 ciężarówki. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia emisji CO2. choć nie uświadamiamy sobie tego na co dzień. Co więcej, jak wynika z badań austriackiej firmy denkstatt im częściej wykorzystujemy tworzywa sztuczne tym korzystniejszy jest bilans ekologiczny związany ze zużyciem energii i emisją CO2.

  • Docierać do celu, oszczędzając przyrodę
  • Użycie tworzyw sztucznych w celu podniesienia komfortu i bezpieczeństwa jazdy w samochodach nie dziwi nikogo. Mało kto jednak wie, że aż 40% z tych tworzyw wykorzystuje się w celu zmniejszenia masy samochodu, dzięki czemu można znacznie obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2. Czytaj dalej: www.eko-fani.pl/artykul/23/Docierać-do-celu-oszczędzając-przyrodę.html
  • Energia odnawialna – potencjał natury
  • Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej znajduje się w samym centrum unijnej polityki przeciwdziałania zmianom klimatu, a dostarczanie energii w sposób możliwie czysty i efektywny staje się coraz ważniejsze. Dla maksymalnej efektywności zużycia energii kluczowe znaczenie mają innowacja oraz postęp technologiczny. Czytaj dalej: eko-fani.pl/artykul/24/Energia-odnawialna--potencjał-natury.html
  • Energooszczędne budynki
  • Prawie 40% całej zużywanej energii przypada na budynki. Izolacja z tworzyw sztucznych pomaga w sposób proekologiczny utrzymać ciepło lub chłód wewnątrz naszych domów. Mniejsze zużycie energii na ogrzewanie to przede wszystkim oszczędność zasobów naturalnych, ale także zmniejszenie emisji CO2, a więc konkretne korzyści dla klimatu. Czytaj dalej: eko-fani.pl/artykul/25/Energooszczędne-budynki.html
  • Dobrze opakowane
  • Lekkie opakowania z tworzyw sztucznych sprzyjają zarówno zmniejszeniu masy przewożonych towarów, jak i ograniczeniu ilości odpadów. Obie te korzyści przekładają się na zmniejszenie emisji CO2. Gdyby wszystkie tworzywa sztuczne stosowane w opakowaniach zastąpić materiałami alternatywnymi, miałoby to takie skutki, jak dodanie kolejnych 25 milionów samochodów na europejskich drogach. Czytaj dalej: eko-fani.pl/artykul/26/Dobrze-opakowane.html
     

kontakt